Արայիկ Հարությունյանը ծանոթացել է պատերազմի հետևանքով վնասված Ստեփանակերտի համար 10 դպրոցի վերականգնման աշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 14-ին այցելել է Ստեփանակերտի Ավետիք Իսահակյանի անվան համար 10 հիմնական դպրոց և տեղում ծանոթացել 2020 թվականին Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի ժամանակ հրթիռակոծության հետևանքով վնասված շենքի վերականգնման աշխատանքներին։
Երկրի ղեկավարն իր դժգոհությունն է հայտնել աշխատանքների դանդաղ ընթացքի կապակցությամբ՝ հանձնարարելով շինարարության ոլորտի պատասխանատուներին մինչև սեպտեմբերի վերջ ավարտել նոր պատուհանների տեղադրումը՝ աշակերտների և ուսուցիչների համար ապահովելով անհրաժեշտ պայմաններ բնականոն դասապրոցես իրականացնելու համար։
Արայիկ Հարությունյանը հետաքրքրվել է նաև դպրոցի մասնաշենքերի՝ նախագծով նախատեսված վերակառուցման և վերանորոգման փուլային աշխատանքների ընթացքով և ընդգծել, որ առավելագույնս սեղմ ժամկետներում դրանք պետք է շահագործման հանձնվեն։

Президент Арцаха ознакомился с восстановительными работами в разрушенной в результате войны школе N10 Степанакерта
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 14 сентября посетил основную школу им. Аветика Исаакяна в Степанакерте и ознакомился с восстановительными работами в здании, пострадавшем от ракетного обстрела во время войны, развязанной Азербайджаном в 2020 году против Арцаха.
Глава государства выразил недовольство медленными темпами проводимых работ, поручив ответственным лицам сферы градостроительства до конца сентября завершить установку новых окон, создав необходимые условия для обеспечения нормального учебного процесса.
Араик Арутюнян поинтересовался также ходом предусмотренных проектом реконструкции и поэтапного ремонта зданий школы и подчеркнул, что они должны быть сданы в эксплуатацию в короткие сроки.