Արայիկ Հարությունյանը ծանոթացել է պատերազմի հետևանքով վնասված Ստեփանակերտի համար 10 դպրոցի վերականգնման աշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 14-ին այցելել է Ստեփանակերտի Ավետիք Իսահակյանի անվան համար 10 հիմնական դպրոց և տեղում ծանոթացել 2020 թվականին Արցախի դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի ժամանակ հրթիռակոծության հետևանքով վնասված շենքի վերականգնման աշխատանքներին։
Երկրի ղեկավարն իր դժգոհությունն է հայտնել աշխատանքների դանդաղ ընթացքի կապակցությամբ՝ հանձնարարելով շինարարության ոլորտի պատասխանատուներին մինչև սեպտեմբերի վերջ ավարտել նոր պատուհանների տեղադրումը՝ աշակերտների և ուսուցիչների համար ապահովելով անհրաժեշտ պայմաններ բնականոն դասապրոցես իրականացնելու համար։
Արայիկ Հարությունյանը հետաքրքրվել է նաև դպրոցի մասնաշենքերի՝ նախագծով նախատեսված վերակառուցման և վերանորոգման փուլային աշխատանքների ընթացքով և ընդգծել, որ առավելագույնս սեղմ ժամկետներում դրանք պետք է շահագործման հանձնվեն։

President of the Artsakh Republic Got Acquainted with the Restoration Works of Number 10 school in Stepanakert Damaged by the War
On September 14 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan visited 10 basic school after Avetik Isahakyan in Stepanakert and got acquainted with the restoration of a building damaged by a rocket fire during the war unleashed by Azerbaijan in 2020 against Artsakh.
The head of state expressed his dissatisfaction with the slow pace of work, instructing construction officials to complete the installation of new windows by the end of September, providing the necessary conditions for pupils and teachers to carry out a normal lesson.
Arayik Harutyunyan was interested in the reconstruction of the school buildings and stage repair work envisaged by the project and emphasized that they should be put into operation as soon as possible.