Ադրբեջանցիները կանգնեցրել և ստուգել են երեխաներ տեղափոխող հայկական միկրոավտոբուսը, պոկել արցախյան էմբլեմները. Գորիսի փոխքաղաքապետ
Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին տեղակայված ադրբեջանական ուժերն այսօր կանգնեցրել և ստուգել են երեխաներ տեղափոխող հայկական միկրոավտոբուսը, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Գորիսի քաղաքապետի տեղակալ Կարո Քոչարյանը։
«Շատ լկտի ձևով կանգնեցրել են մեքենան, իջեցրել երեխաներին և ստուգել։ Պոկել են միկրոավտոբուսի վրա փակցված արցախյան էմբլեմները։ Բարեբախտաբար, կատարվածը նկատել և արագ տեղ են հասել ռուս խաղաղապահները։ Նրանք եկել և ճանապարհել են երեխաներին», - պատմեց մեր զրուցակիցը՝ դժվարանալով, սակայն, հստակ նշել՝ երեխաները գնում, թե հետ էին գալիս Արցախից։
Հիշեցնենք, որ երեկ երեկոյան էլ ադրբեջանցիները կանգնեցրել են Կապանից Գորիս վերադարձող, զինվորներին հաց տարած ավտոմեքենան, հայհոյանքներով, լկտի բառապաշարով խոսել վարորդի և նրա հետ գտնվող երկու որոտանցի երիտասարդների հետ։

Азербайджанцы остановили и проверили на дороге Горис-Капан армянский микроавтобус с детьми: вице-мэр Гориса
Сегодня на межгосударственной дороге Горис-Капан азербайджанские военные остановили и проверили перевозящий детей армянский микроавтобус, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am вице-мэр Гориса Камо Кочарян.
"Остановили очень наглым образом машину, вывели детей и проверили. Сорвали с микроавтобуса арцахские эмблемы. К счастью происходящее заметили и быстро подоспели российские миротворцы. Они пришли и проводили детей", - рассказал Камо Кочарян, затруднившись уточнить, дети ехали в Арцах или возвращались оттуда.
Напомним, вчера вечером азербайджанцы остановили на межгосударственной дороге Горис-Капан машину, которая доставила хлеб солдатам и возвращалась из Капана в Горис. Азербайджанцы вели себя очень нагло с водителем и находящимися в машине двумя молодыми жителями Воротана.