Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Պետական դումայի ընտրություններում «Միացյալ Ռուսաստան» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ։ Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի ընտրություններում «Միացյալ Ռուսաստան» կուսակցության համոզիչ հաղթանակի կապակցությամբ: Ընտրությունների արդյունքները վկայում են երկրի քաղաքական ղեկավարության կողմից հետևողականորեն իրականացվող քաղաքական կուրսի հանդեպ Ռուսաստանի քաղաքացիների աջակցության մասին:
Մաղթում եմ Ձեզ, Վլադիմիր Վլադիմիրի, ռուս ժողովրդի բարգավաճմանը և բարեկեցությանն ուղղված բոլոր գաղափարների և հետագա նախագծերի իրականացում:
Վստահ եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության նորընտիր Ազգային ժողովի և նոր գումարման Պետական դումայի սերտ համագործակցությունը կարևոր ներդրում կունենա հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների խթանման գործում»:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Russian Federation Vladimir Putin on the victory of the "United Russia" Party in the State Duma elections. The message runs as follows,
Please accept my sincere congratulations on the convincing victory of the ‘’United Russia’’ Party in the elections of the State Duma of the Russian Federation. The results of the elections show the support of Russian citizens for the political course consistently pursued by the country's political leadership.
I wish you, Vladimir Vladimirovich, successful implementation of all the ideas and future programs aimed at the prosperity and welfare of the Russian people.
I am confident that the close cooperation between the newly elected National Assembly of the Republic of Armenia and the State Duma of the new convocation will make a significant contribution to the promotion of the Armenian-Russian allied relations."