Հայաստանը հնարավոր չէ պատկերացնել առանց Արցախի․ Սամվել Կարապետյանը 50 մլն դոլարի ներդրում կանի Արցախում
«Տաշիր»- ընկերության խնդիրն է ապահովել կայուն և անվտանգ ապագա Արցախի համար։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Երևանում Armenia Business Forum-ի բացման իր խոսքում նշեց «Հայ գործարարների ասոցիացիա»-ի նախագահ, «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը՝ ներկայացնելով «Տաշիր» ընկերությունների խմբի առաջիկա հինգ տարվա ծրագրերը։
«Հայաստանը հնարավոր չէ պատկերացնել առանց Արցախի։ Մենք միշտ հատուկ ուշադրություն ենք ունեցել Արցախի ժողովրդի նկատմամբ։ Այդպես կշարունակենք նաև ապագայում։ Արցախի Հանրապետության տնտեսության զարգացման և Արցախի ժողովրդի բարեկեցությանն ուղղված ծրագրերի իրականացման համար կհատկացնենք մոտ 50 միլիոն դոլար»,- ասաց Կարապետյանը։
Հայ գործարարը հույս ունի, որ մոտ ապագայում կլինեն նոր ծրագրեր ու նախաձեռնություններ բիզնեսի կողմից։
«Համոզված եմ, որ մեր ձեռքերում է նոր հնարավորություններ ստեղծելը, որոնք Հայաստանն ուժեղ երկիր կդարձնեն, ու կապացուցենք ողջ աշխարհին, որ մենք քիչ ենք, սակայն մեզ հայ են ասում»,- եզրափակեց Կարապետյանը։

Невозможно представить Армению без Арцаха: Самвел Карапетян инвестирует в Арцах 50 миллионов долларов
Задача компании "Ташир" - обеспечить Арцаху стабильное и безопасное будущее.
Как  передает "Арменпресс", об этом сказал председатель "Ассоциации армянских бизнесменов", президент группы компаний "Ташир" Самвел Карапетян в своейречи на  открытии Armenian  Business Forum-2021в Ереване, представляя программы группы компаний "Ташир" для следующие пять лет.
"Невозможно представить Армению без Арцаха. Мы всегда уделяли особое внимание народу Арцаха. Мы продолжим делать это и в будущем. Мы выделим около 50 миллионов долларов на развитие экономики Республики Арцах и реализацию программ, направленных на благосостояние народа Арцаха", - сказал Карапетян.
Армянский бизнесмен надеется, что в ближайшее время у бизнеса появятся новые программы и инициативы.
"Я убежден, что в наших руках - создать новые возможности, которые сделают Армению сильной страной и докажут всему миру одно: нас мало, но нас армянами зовут", - заключил Самвел Карапетян.