Թող որ աստվածային օրհնությունը լինի Հայաստանի ազգաբնակչության հետ. Հռոմի պապ
Նորին Սրբություն Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին՝ Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ: Ուղերձում ասվում է.
«Ձեր երկրի անկախության 30-ամյակի՝ սեպտեմբերի 21-ի տոնակատարության առիթով, Ձեզ եմ հղում ուրախ և ջերմ շնորհավորանքներս, ինչպես նաև բարօրության ու խաղաղության իմ մաղթանքները՝ ուղղված հայ ժողովրդին:
Աղոթում եմ Ամենակարող Աստծուն, որպեսզի օրհնվեն բոլոր այն մարդկանց ջանքերը, ովքեր պատասխանատվությամբ ու լիարժեքորեն աշխատում են հանուն ժողովրդի անվտանգության և բարգավաճման: Թող որ աստվածային օրհնությունը լինի Հայաստանի ազգաբնակչության և Ձեզ հետ»։

"Да пребудет Божественное благословение с населением Армении": Папа Римский
Его Святейшество Папа Римский Франциск направил поздравительное послание президенту Республики Армену Саркисяну по случаю Дня независимости Армении.
"По случаю 30-летия Независимости Вашей страны – праздника 21 сентября шлю Вам свои радостные и теплые поздравления, а также пожелания благоденствия и мира, направленные армянскому народу.
Молюсь Всесильному Богу за благословение усилий всех тех людей, кто с ответственностью и полноценно работает во имя безопасности и процветания народа. Да пребудет Божественное благословение с населением Армении и с Вами».