Արցախի նախագահը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Պետական դումայի կայացած ընտրությունների և «Միասնական Ռուսաստան» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ: Ուղերձում մասնավորապես նշվում է.
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ՌԴ Պետական դումայի կայացած ընտրությունների և «Միասնական Ռուսաստան» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ:
Քվեարկության արդյունքները ակնառու կերպով ցույց տվեցին ռուսական հասարակության աջակցության ու վստահության բարձր մակարդակը Ռուսաստանի ղեկավարության ռազմավարական ուղեգծի հանդեպ, որը միտված է երկրի հետագա զարգացմանը, միջազգային հեղինակության ամրապնդմանը, քաղաքացիների բարեկեցության բարձրացմանը:
Վստահ եմ, որ նոր գումարման Պետական Դուման շարունակելու է նպաստել ռուս և հայ ժողովուրդների միջև ավանդական բարեկամական կապերի ընդլայնմանը և խորացմանը, ինչպես նաև մեր տարածաշրջանում անվտանգային միջավայրի ամրապնդմանն ու երկարատև խաղաղության հաստատմանը:

Президент Арцаха поздравил Путина
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 21 сентября направил поздравительное послание президенту России Владимиру Путину.
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас с состоявшимися выборами в Государственную Думу РФ и победой партии "Единая Россия".
Итоги голосования наглядно продемонстрировали высокий уровень поддержки и доверия российского общества к стратегическому курсу руководства России, направленному на дальнейшее развитие страны, укрепление ее международного авторитета, повышение благосостояния ее граждан.
Уверен, что Государственная Дума нового созыва будет и впредь способствовать расширению и углублению традиционно дружественных связей между российским и армянским народами, равно как и укреплению атмосферы безопасности, и установлению долгосрочного мира в нашем регионе".