ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Նյու Յորքում կհանդիպեն Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ. Ռուդենկո
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հանդիպումը, ինչպես նաև նրանց բանակցությունները Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ նախատեսված են Նյու Յորքում` ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում, այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն, փոխանցում է Aysor.am:
«Ներկայումս համանախագահների «եռյակը» նախատեսում է հանդիպել Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում: Հանդիպումները կլինեն միմյանց և Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ: Եթե ​​դա տեղի ունենա, ապա դա լավ նշան կլինի, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը գործնական տեսք է ստացել: Մենք շարունակում ենք դիտարկել Մինսկի խումբը որպես խաղաղարար գործընթացի ճանապարհին առաջ տանելու կարևոր գործիք », - նշել է փոխնախարարը:

Сопредседатели МГ ОБСЕ в Нью-Йорке планируют встретиться с главами МИД Армении и Азербайджана: Руденко
Встреча сопредседателей Минской группы ОБСЕ, а также их переговоры с главами МИД Армении и Азербайджана запланированы на полях Генеральной ассамблеи ООН в Нью-Йорке. Об этом заявил в интервью ТАСС замглавы МИД РФ Андрей Руденко.
"В настоящее время тройка сопредседателей планирует встретиться в Нью-Йорке на полях Генассамблеи ООН: встречи и друг с другом, и с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана. Если это состоится, то это стало бы хорошим знаком, что процесс нормализации между двумя странами приобрел практические очертания. Мы продолжаем рассматривать Минскую группу как важный инструмент продвижения по пути мирного процесса", - сказал Руденко.