Ալեն Սիմոնյանը եռօրյա այցով մեկնել է Ռուսաստան․ հանդիպելու է նաև Լավրովի հետ
Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը եռօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
ԱԺ-ից հայտնում են, որ այցի շրջանակներում նախատեսվում են հանդիպումներ ՌԴ բարձրաստիճան պաշտոնյանների հետ: Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը կհանդիպի ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի ղեկավար Վյաչեսլավ Վոլոդինին, ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովին,  ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին:
Ծրագրային այց է նախանշված նաև ՌԴ դիվանագիտական ակադեմիա, որտեղ քննարկումներ կկազմակերպվեն  պրոֆեսորադասախոսական կազմի  և ուսանողության հետ:
Հայաստանյան պատվիրակությունը կհյուրընկալվի Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի Հայոց թեմի առաջնորդ Եզրաս արքեպիսկոպոս Ներսիսյանին: Պաշտոնական այցի եզրափակիչ օրը ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կհանդիպի ՌԴ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Armenia Parliament Speaker Travels to Russia on 3-Day Official Visit
A delegation, led by speaker of Alen Simonyan of the National Assembly (NA) of Armenia, has left for Russia on a three-day official visit, the NA informed NEWS.am.
Within the framework of the visit, the delegation will meet with chairman Vyacheslav Volodin of the Russian State Duma, Russian Minister of Foreign Affairs Sergey Lavrov, and chairperson Valentina Matviyenko of the Russian Federation Council.
Also, a visit is planned to the Russian Diplomatic Academy where discussions will be held with its faculty and students.
In addition, the Armenian delegation will be hosted by the Primate of the Armenian Church Diocese of New Nakhichevan and Russia, Archbishop Yezras Nersisyan.
And on the final day of its official visit, the delegation will meet with the representatives of the Armenian community of Russia