Արցախում կայացած ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել է ընտրելու իրավունք ունեցողների 59.2 տոկոսը
Արցախի Հանրապետության Ասկերանի, Մարտակերտի և Մարտունու տարածքային ընտրական հանձնաժողովներից ստացված տվյալների համաձայն՝ հոկտեմբերի 10-ին կայացած ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 59.2 տոկոսը:
«Ժամը 20:00-ին ավարտվել է քվեարկությունը և փակվել են բոլոր 4 ընտրատեղամասերը: Քվեարկության ավարտից հետո ԱՀ Ասկերանի, Մարտակերտի և Մարտունու տարածքային ընտրական հանձնաժողովներից ստացված տվյալների համաձայն` ընտրություններին մասնակցել է 440 ընտրող կամ ընտրողների 59.2  տոկոս»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասված է արցախի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հաղորդագրության մեջ:
Մասնակիցների թիվն ` ըստ ընտրական տեղամասերի հետևյալն է.
Ասկերանի շրջան
Խաչմաչ 143 ընտրողներից 100 կամ 69.4 %
Ծաղկաշատ 102 ընտրողներից 68 կամ 66.7 %
Մարտակերտի շրջան
Նոր Ղազանչի 98 ընտրողներից 69 կամ 70.4 %
Մարտունու շրջան
Հերհեր 399 ընտրողներից 203 կամ 50.9 %
Տարածքային ընտրական հանձնաժողովներն ընտրական տեղամասերում քվեարկության արդյունքների արձանագրությունների հիման վրա ամփոփում են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների քվեարկության նախնական արդյունքները և արձանագրությամբ վավերացնում դրանք քվեարկության ավարտից հետո՝ ոչ ուշ, քան 18 ժամվա ընթացքում:

В выборах ОМС в Арцахе участвовали 59,2% избирателей
По данным Аскеранской, Мартакертской и Мартунинской районных избирательных комиссий Республики Арцах, в выборах в органы местного самоуправлени 10 октября приняли участие 59,2% избирателей.
"Голосование закончилось в 20:00, все 4 избирательных участка были закрыты. Согласно данным, полученным из Аскеранской, Мартакертской и Мартунинской районных избирательных комиссий Республики Арцах в выборах приняли участие 440 избирателей или 59,2% избирателей", - как передает "Арменпресс", говорится в сообщении Центральной избирательной комиссии Арцаха.
Количество участников по избирательным участкам следующее:
Аскеранский район:
Хачмач -  100 из 143 избирателей или 69.4 %;
Цахкашат - из 102 избирателей 68 или 66.7 %;
Мартакертский район:
Нор Казанч - из 98 избирателей 69 или 70.4 %;
Мартунинский район:
Гергер - из 399 избирателей 203 или 50.9 %.
Территориальные избирательные комиссии на основании протоколов результатов голосования на избирательных участках подводят предварительные итоги голосования на выборах в органы местного самоуправления и ратифицируют их протоколом не позднее чем в течение 18 часов после завершения голосования.