Վարչապետ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմենկնի ՌԴ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Մոսկվայում տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Կողմերը կքննարկեն 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին, տարածաշրջանում կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի վերականգնման հետագա քայլերին ու տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցեր։
Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը կքննարկեն նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգային, ինչպես նաև ինտեգրացիոն միավորումներում հետագա փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

В Москве Пашинян и Путин обсудят вопросы повестки армяно-российских союзнических отношений
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 12 октября с рабочим визитом посетит Российскую Федерацию. В Москве состоится встреча Никола Пашиняна и президента РФ Владимира Путина.
Стороны обсудят процесс реализации трехсторонних заявлений от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, дальнейшие шаги по укреплению стабильности в регионе и восстановлению экономических коммуникаций, а также текущие развития.
Никол Пашинян и Владимир Путин также обсудят вопросы повестки армяно-российских союзнических отношений, а также дальнейшего сотрудничества в рамках интеграционных объединений.