Վարչապետ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմենկնի ՌԴ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ Մոսկվայում տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Կողմերը կքննարկեն 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին, տարածաշրջանում կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի վերականգնման հետագա քայլերին ու տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցեր։
Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը կքննարկեն նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգային, ինչպես նաև ինտեգրացիոն միավորումներում հետագա փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

PM Pashinyan to Pay Working Visit to Russia
Prime Minister Nikol Pashinyan will pay a working visit to the Russian Federation on October 12. Nikol Pashinyan will meet with Russian President Vladimir Putin in Moscow.
The parties will discuss issues related to the implementation of the trilateral statements of November 9, 2020 and January 11, 2021, as well as further steps to strengthen stability, resumption of economic ties and current developments in the region.
Nikol Pashinyan and Vladimir Putin will also discuss issues on the agenda of Armenian-Russian allied relations, as well as further cooperation in integration unions.