Արցախի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները բավարար պայմաններ են ստեղծում վերջնական քաղաքական կարգավորման համար. ՀԱՊԿ
Արցախի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները բավարար են տարածաշրջանում վերջնական քաղաքական կարգավորման համար: tvzvezda-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը, հայտնում է Panorama.am:
«Ռուսաստանի Դաշնության միջնորդությամբ ռազմական գործողությունները դադարեցվեցին: Մինչ այժմ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները նպաստում են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ճգնաժամի վերջնական քաղաքական կարգավորման համար անհրաժեշտ պայմանների ձևավորմանը», - ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Սիդորովը:

Достигнутых по Карабаху договоренностей достаточно для окончательного политического урегулирования в регионе: ОДКБ
Достигнутых по Карабаху договоренностей достаточно для окончательного политического урегулирования в регионе, заявил начальник Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковник Анатолий Сидоров, передает Tvzvezda.
"При посредничестве РФ боевые действия удалось остановить. Достигнутые на настоящее время договоренности способствуют формированию необходимых условий для окончания политического урегулирования кризиса вокруг Нагорного Карабаха", - сказал Сидоров на брифинге.