Արցախի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները բավարար պայմաններ են ստեղծում վերջնական քաղաքական կարգավորման համար. ՀԱՊԿ
Արցախի վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները բավարար են տարածաշրջանում վերջնական քաղաքական կարգավորման համար: tvzvezda-ի փոխանցմամբ, այդ մասին ասել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը, հայտնում է Panorama.am:
«Ռուսաստանի Դաշնության միջնորդությամբ ռազմական գործողությունները դադարեցվեցին: Մինչ այժմ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները նպաստում են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ճգնաժամի վերջնական քաղաքական կարգավորման համար անհրաժեշտ պայմանների ձևավորմանը», - ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Սիդորովը:

Agreements Reached on Artsakh Create the Necessary Base for Comprehensive Political Settlement of the Conflict: CSTO
"The agreements reached about Artsakh create the necessary base for the comprehensive political settlement," the Chief of the CSTO (Collective Security Treaty Organization) Joint Staff Anatoly Sidorov stated, according to TV Zvezda report.
"The military actions ceased at the mediation of the Russian federation. The agreements reached so far contribute to formation of necessary conditions and for the final political settlement of the crisis around Nagano-Karabakh," said SidorovPanorama.am reports