Արցախի ԱԳ նախարարն աշխատանքային այցով եղել է Ռուսաստանում
Հոկտեմբերի 6-15-ը Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն աշխատանքային այցով գտնվում էր Ռուսաստանի Դաշնությունում։
Վլադիմիրի շրջանում, Մոսկվա, Պյատիգորսկ և Սոչի քաղաքներում արտգործնախարարը հանդիպումներ է ունեցել ՌԴ քաղաքական, հասարակական, գիտակրթական շրջանակների, Ռուսաստանի հայ համայնքի, նրա արցախյան հատվածի և Հայ Առաքելական եկեղեցու ներկայացուցիչների հետ։
Քննարկվել են տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին, հնարավոր զարգացումներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, Արցախ-Սփյուռք կապերի հետագա խորացմանը, Արցախի զարգացման գործընթացին Ռուսաստանի հայ համայնքի  ներգրավմանն առնչվող հարցեր։

Глава МИД Республики Арцах находился с рабочим визитом в Российской Федерации
С 6 по 15 октября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян находился с рабочим визитом в Российской Федерации.
В Москве, Владимирской области, Пятигорске и Сочи глава МИД встретился с представителями политических, общественных  и научно-образовательных кругов РФ, представителями армянской общины,  включая арцахский сегмент Диаспоры, а также духовенством Армянской Апостольской церкви.
Были обсуждены вопросы, связанные со сложившейся в регионе ситуацией, возможным развитием событий, перспективами урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, дальнейшим углублением связей Арцаха и Диаспоры, привлечением армянской общины России к процессам развития Арцаха.