ՊԲ հրամանատարն այցելել է Արցախում վիրավորված զինծառայողներին
Հոկտեմբերի 14-ի սահմանային միջադեպի հետևանքով վիրավորված և Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում բուժվող զինծառայողներին հոկտեմբերի 16-ին այցելել է ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կամո Վարդանյանը: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Բանակի հրամանատարը հետաքրքրվել է բուժման ընթացքով, շնորհակալություն հայտնել տղաներին ծառայության համար և մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Զինվորական բժիշկները հավաստիացրել են Արցախի ռազմական գերատեսչության ղեկավարին, որ վիրավորների ապաքինումը ընթանում է առանց բարդությունների և ժամանակ անց, նրանք հնարավորություն կունենան վերադառնալու իրենց ծառայողական պարտականություններին:
Հավելենք, որ գեներալ-մայոր Վարդանյանը, այցելել է նաև հակառակորդի կողմից թիրախավորված մարտական դիրք, տեղում գնահատել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և հետագա անելիքների վերաբերյալ հանձնարարականներ տվել համապատասխան պաշտոնատար անձանց:

Treatment of Artsakh Soldiers Wounded by Azerbaijani Fire Proceeding Smoothly, Doctors Say
Artsakh Defense Minister and Defense Army Commander Major-General Kamo Vardanyan on Saturday visited the servicemen wounded in Azerbaijani shooting on October 14, the Artsakh Defense Ministry reportedPanorama.am reports.
Vardanyan familiarized himself with the course of treatment and thanked the soldiers for their service, wishing them a speedy recovery.
Military doctors assured the defense chief that the treatment of the soldiers is proceeding smoothly and they will be able to return to active duty in a short while.
Major-General Vardanyan also visited the military outpost, which was targeted by the Azerbaijani troops, assessed the operational and tactical situation and gave appropriate instructions to the officials.