Սահմանների շուրջ ապառազմականացված գոտին լիովին արդարացված է այս պահին. ԱՄՆ նախկին դեսպանը համամիտ է Թաթոյանի հետ
Հայաստանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Ջոն Էվանսն աջակցում է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին, որը կոչ է անում ստեղծել ապառազմականացված անվտանգության գոտի սահմանին ու ադրբեջանական ուժերի անհապաղ հեռացում հայկական գյուղերի մերձակայքից ու հայկական քաղաքները կապող ճանապարհներից, հայտնում է Panorama.am։
«Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը, կարծես, միակ հայ պաշտոնյան է, որ կանգնած է բնակչության համար: Սահմանների շուրջ ապառազմականացված գոտին լիովին արդարացված է այս պահին»,- թվիթերում գրել է Էվանսը:

Демилитаризованная зона безопасности вокруг границ Армении на данный момент полностью оправдана: Джон Эванс поддержал Татояна
Бывший посол США в Армении Джон Эванс поддерживает Защитника прав человека (омбудсмена) Армана Татояна, который призывает к созданию демилитаризованной зоны безопасности вокруг границ Республики Армения, немедленному выводу азербайджанских военнослужащих с окрестностей армянских сел и дорог между общинами РА, передает Panorama.am.
"Омбудсмен Арман Татоян, похоже, единственный из армянских должностных лиц, защищающий население. Демилитаризованная зона безопасности вокруг границ на данный момент полностью оправдана", – написал Джон Эванс в своем микроблоге в Twitter.