Պեսկովը՝ Պուտինի, Փաշինյանի և Ալիևի հնարավոր հանդիպման մասին
Եթե ձեռք բերվի Ռուսաստանի, Հայաստանի, Ադրբեջանի ղեկավարների մասնակցությամբ հանդիպման վերաբերյալ պայմանավորվածություն, Կրեմլն այդ մասին ժամանակին կտեղեկացնի։ Ռիա նովոստիին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հայտնում է Panorama.am։
«Եթե նման պայմանավորվածություն ձեռք բերվի, մենք այդ մասին ժամանակին կտեղեկացնենք», - ասել է նա՝ պատասխանելով հարցին, արդյո՞ք իսկապես նոյեմբերի առաջին տասնօրյակում Մոսկվայում նախատեսվում է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպում:
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ գործակալությունը, վկայակոչելով իր աղբյուրին, հայտնել էր, որ Վլադիմիր Պուտինի, Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը կարող է կայանալ նոյեմբերի առաջին տասնօրյակում Մոսկվայում, նաև՝ բանակցությունների արդյունքում նախատեսվում է եռակողմ հայտարարություններ ստորագրել։

Kremlin Reacts to Reports of Possible Russia-Armenia-Azerbaijan Summit
If an agreement on holding a Russia-Armenia-Azerbaijan summit is reached, the Kremlin will report it in due time, its spokesman Dmitry Peskov told RIA Novosti on SaturdayPanorama.am reports.
Earlier, a source familiar with the matter told RIA Novosti that a meeting of Russian, Armenian and Azerbaijani leaders Vladimir Putin, Nikol Pashinyan and Ilham Aliyev may be held in Moscow in early November, with the sides expected to sign trilateral statements.
"In case such an agreement is reached, we will report it in due time," he said when asked if a meeting of the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan is actually scheduled to be held in Moscow within the first 10 days of November.