ՏԻՄ ընտրություններ. Մանդատները բաշխված են
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է հոկտեմբերի 17-ին համամասնական ընտրակարգով ընտրություններին մասնակցած կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքների միջև մանդատների բաշխումը։
Ըստ այդ՝
Գյումրու ավագանու ընտրությունների վերջնական արդյունքների համաձայն՝ ավագանիում ներկայացված կլինի 5 քաղաքական ուժ. առավելագույն թվով մանդատներ ունի «Բալասանյան դաշինք» կուսակցությունը՝ 14 մանդատ, այնուհետև՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն՝ 11 մանդատ, «Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցություն՝ 4 մանդատ, Հանրապետական կուսակցություն` 2 մանդատ, «Ապրելու երկիր» կուսակցություն` 2 մանդատ:
Գորիսի ավագանու ընտրությունների վերջնական արդյունքների համաձայն՝ ավագանիում ներկայացված կլինի 3 քաղաքական ուժ․ «Առուշ Առուշանյան» դաշինքն ունի 13 մանդատ, «Քաղաքացիական պայմանագիրը»՝ 7 մանդատ, «Հայ ազգային կոնգրեսը»՝ 1։
Մեղրիի ավագանու ընտրությունների վերջնական արդյունքների համաձայն՝ ավագանիում ներկայացված կլինի 4 քաղաքական ուժ․  «Հանրապետություն» կուսակցությունն ունի 6 մանդատ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝  5 մանդատ, «Ազատական» կուսակցությունը՝ 2, «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը՝ 2։
Տաթևի ավագանու ընտրությունների վերջնական արդյունքների համաձայն՝  ավագանիում ներկայացված կլինի 3 քաղաքական ուժ․ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն ունի 7 մանդատ ունի, «Շանթ դաշինք» ազգայնական կուսակցությունը՝ 6, «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը՝ 2։
Տեղ համայնքի ավագանու ընտրությունների վերջնական արդյունքների համաձայն՝  ավագանիում ներկայացված կլինի 2 քաղաքական ուժ․ 10 մանդատ ունի «Քաղաքացիական պայմանագիրը» կուսակցությունը, 5 մանդատ՝ «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը։
Դիլիջանի ավագանու ընտրությունների վերջնական արդյունքների համաձայն՝  ավագանիում ներկայացված կլինի 4 քաղաքական ուժ․ 13 մանդատ ունի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, 5 մանդատ՝  «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը, 2 մանդատ՝ «Քաղաքացու որոշում» կուսակցությունը, 1 մանդատ՝ «Հանրապետություն» կուսակցությունը։

Выборы органов местного самоуправления: мандаты распределены
Центральная избирательная комиссия РА представила распределение мандатов между партиями, блоками партий, принявших участие в выборах органов местного самоуправления 17 октября, передает Panorama.am.
Итак:
Согласно окончательным результатам выборов старейшин в Гюмри, в Совете старейшин будет представлено 5 политических сил. Наибольшее количество мандатов у партии "Блок Баласанян" - 14, затем партия "Гражданский договор" - 11, Национально-христианская партия "Пробуждение" - 4, Республиканская партия – 2, партия "Страна для жизни" (Апрелу еркир) – 2.
Согласно окончательным результатам выборов старейшин в Горисе, в Совете старейшин будут представлены 3 политические силы: у блока "Аруш Арушанян" 13 мандатов, у "Гражданского договора" - 7, у "Армянского национального клонгресса" - 1.
Согласно окончательным результатам выборов старейшин в Мегри, в Совете старейшин будут представлены 4 политические силы: у партии "Республика" 6 мандатов, у партии "Гражданский договор" - 5 мандатов, у партии "Азатакан" - 2, у "Апрелу еркир" - 2.
Согласно окончательным результатам выборов старейшин в Татеве, в Совете старейшин будут представлены 3 политические силы: у партии "Гражданский договор" - 7 мандатов, у "Блока Шант" - 6, у "Апрелу еркир" - 2.
Согласно окончательным результатам выборов старейшин в общине Тех, в Совете старейшин будут представлены 2 политические силы: у партии "Гражданский договор" - 10 мандатов, у партии "Апрелу еркир" - 5.
Согласно окончательным результатам выборов старейшин в Дилижане, в Совете старейшин будут представлены 4 политические силы: у партии "Гражданский договор" - 13 мандатов, у партии "Апрелу еркир" - 5, 2 мандата у партии "Решение гражданина" и 1 мандат у партии "Республика".