Արտակ Բեգլարյանը համագործակցության ծրագրեր է քննարկել ԱՄՆ կոնգրեսական Դեյվիդ Վալադաոյի հետ
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը հոկտեմբերի 23-ին Հենֆորդում հանդիպել է ԱՄՆ կոնգրեսական Դեյվիդ Վալադաոյի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի պետական նախարարի աշխատակազմը:
Արտակ Բեգլարյանը, շնորհակալություն հայտնելով կոնգրեսականին Արցախի ժողովրդին ցուցաբերվող շարունակական աջակցության համար, ներկայացրել է Արցախում տիրող իրավիճակը և մարդասիրական ու քաղաքական մարտահրավերները: Պետնախարարն ընդգծել է, որ հատկապես պատերազմի մարդասիրական հետևանքների վերացման ու Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի վերջնական իրացման գործում անհրաժեշտ է լայն միջազգային աջակցություն:
Դեյվիդ Վալադաոն վերահաստատել է իր աջակցությունը Արցախի ժողովրդի իրավունքների ու ազատությունների պաշտպանությանը: Կողմերը մտքեր են փոխանակել առկա հիմնախնդիրների լուծման գործում ԱՄՆ կոնգրեսականների հնարավոր ներգրավվածության շուրջ:

Артак Бегларян обсудил программы сотрудничества с конгрессменом США Дэйвидом Валадао
23 октября государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян встретился в Хэнфорде с конгрессменом США Дэйвидом Валадао,.
Об этом сообщает "Арцахпресс" со ссылкой на аппарат государственного министра Арцаха, уточняя, что Артак Бегларян поблагодарил конгрессмена за постоянную поддержку, оказываемую народу Арцаха, и представил ситуацию в Арцахе, гуманитарные и политические вызовы.
Госминистр подчеркнул, что в деле устранения гуманитарных последствий войны и окончательной реализации права народа Арцаха на самоопределение необходима широкая международная поддержка.
Дэйвид Валадао вновь подтвердил свою поддержку в вопросе защиты прав и свобод народа Арцаха. Стороны обменялись мнениями о возможном вовлечении конгрессменов США в решение существующих проблем.