Հայաստան կժամանի Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդը
Պաշտոնական այցով հոկտեմբերի 27-28-ը  Հայաստան է ժամանելու Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդ Էդգար Պենյա Պառան:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, նա մասնակցելու է Հայաստանում Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակության պաշտոնական բացման արարողությանը:
Նշվում է, որ հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Սուրբ Աթոռի պետքարտուղարի ընդհանուր հարցերով փոխանորդ Էդգար Պենյա Պառայի հանդիպումը։
Պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են նաև հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ։

Substitute for General Affairs of the Secretariat of the Holy See to Visit Armenia
On October 27-28, Substitute for General Affairs of the Secretariat of the Holy See, Archbishop Edgar Peña Parra will pay an official visit to Armenia. He will participate in the official opening ceremony of the Holy See nunciature in Armenia.
On October 27, the meeting of Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan and Substitute for General Affairs of the Secretariat of the Holy See Edgar Peña Parra will be held in the Ministry of Foreign Affairs.
During the official visit meetings with the President of Armenia Armen Sargsyan, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, His Holiness Catholicos of All Armenians Karekin II are also scheduled.