Արցախի Պետական նախարարի պատվին ընդունելություն է կազմակերպվել ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանատանը
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանի պատվին նոյեմբերի 3-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանատանը կազմակերպվել է ընդունելություն և տեղի է ունեցել հանդիպում դեսպան Լիլիթ Մակունցի հետ:
Պետական նախարարը և նրա գլխավոր խորհրդական Դավիթ Հակոբյանը ներկայացրել են Արցախի ներկա իրավիճակը, առկա հիմնախնդիրները և ապագայի տեսլականը Արցախի զարգացման ու դրանում Սփյուռքի ներգրավվածության վերաբերյալ: Արտակ Բեգլարյանն ընդգծել է, որ Սփյուռքից ակնկալիքը ոչ այնքան նյութական է, որքան՝ Արցախում երկարաժամկետ կարողությունների զարգացմանն աջակցելը Սփյուռքի հսկայական մարդկային ռեսուրսով:
ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցի հետ հանդիպմանը քննարկվել են պետական նախարարի այցին և ԱՄՆ-ում արցախցիների իրավունքների ու շահերի պաշտպանությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Արտակ Բեգլարյանը հանդիպումներ է ունեցել նաև Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի և Ամերիկայի հայկական համագումարի՝ Վաշինգտոնում գործող գրասենյակների ղեկավարների հետ, ներկայացրել Արցախի ապագայի տեսլականը և քննարկել արդյունավետ համագործակցության հեռանկարները:

В честь государственного министра Республики Арцах был организован прием в посольстве Армении в США
В честь государственного министра Республики Арцах Артака Бегларяна 3 ноября был организован прием в посольстве Армении в США и состоялась встреча с послом Лилит Макунц.
Государственный министр и его главный советник Давид Акопян представили нынешнюю ситуацию в Арцахе, имеющиеся основные проблемы и будущее видение относительно развития Арцаха и вовлеченности Диаспоры в этом. Артак Бегларян подчеркнул, что ожидания от Диаспоры больше не материальны, а скорее необходимо содействие в развитии долгосрочных возможностей в Арцахе огромными человеческими ресурсами Диаспоры.
В ходе встречи с послом РА Лилит Макунц был обсужден ряд вопросов относительно визита государственного министра и защиты прав и интересов арцахцев в США.
Артак Бегларян также провел встречи с членами комитета Ай Дата Америки и руководителями действующих в Вашингтоне офисов Армянской Ассамблеи Америки, представил будущее видение Арцаха и обсудил перспективы эффективного сотрудничества.