ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը խորին շնորհակալություն է հայտնում
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը խորին շնորհակալություն է հայտնում իր սիրելի մայրիկի՝ Նորա Սարգսյանի մահվան կապակցությամբ իրեն և իր ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու մերձավորներին հղված ցավակցությունների, անդառնալի կորստյան դժվարին պահին վշտակցության ու մխիթարության, Նորա մայրիկի հիշատակին ուղղված բազմաթիվ ջերմ, սրտաբուխ ու անկեղծ խոսքերի և աղոթքների համար:
Նախագահ Սարգսյանը բարեմաղթում է, որ Աստված պահապան լինի բոլորի ընտանիքներին, առողջություն և երկար տարիների կյանք տա բոլոր ծնողներին և նրանց զավակներին:
ՀՀ երրորդ նախագահին անցած երկու օրերին խորին վշտակցություն և զորակցություն են հայտնել բազմահազար մեր հայրենակիցներ Հայաստանից, Արցախից և արտերկրից՝ պաշտոնատար անձինք, հոգևորականության, միջազգային կազմակերպությունների և դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ, մշակույթի գործիչներ, Նորա մայրիկի օջախում երբևէ հյուրընկալության արժանացած բազմաթիվ մարդիկ:

Серж Саргсян выражает глубокую благодарность
Третий президент РА Серж Саргсян выражает глубокую благодарность за адресованные ему и членам его семьи, родным и близким соболезнования в связи с кончиной его любимой матери - Норы Саргсян, за сочувствие и поддержку в тяжёлый час невосполнимой утраты и за многочисленные теплые, сердечные и искренние слова и молитвы в память о матушке-Норе.
Президент Саргсян шлет добрые пожелания, да хранит Господь семьи всех, и дарует здоровье и долгие годы жизни всем родителям и их детям.
За прошедшие дни глубокие соболезнования и поддержку третьему президенту РА выразили многие тысячи наших соотечественников из Армении, Арцаха и из-за рубежа, официальные лица, представители духовенства, международных организаций и дипломатического корпуса, деятели культуры, многие люди, которые когда-либо удостаивались гостеприимства у очага матушки-Норы.