Ժամանակն է «3+3»-ի գործարկման ծրագրերը գործնական ուղու վրա դնել. Զախարովա
Ռուսաստանը աջակցել է «3+3» տարածաշրջանային խորհրդատվական մեխանիզմի ստեղծմանը և կարծում է, որ եկել է ժամանակը դրա գործարկման ծրագրերը գործնական ուղու վրա դնել։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, հայտնում է News.am։
«Մենք ելնում ենք նրանից, որ «3+3» ձևաչափը համապատասխանում է տարածաշրջանի բոլոր երկրների շահերին»,- ասաց նա։
Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախաձեռնած «3+3» ձևաչափը ենթադրում է Հարավային Կովկասի երկրների և դրանց հարևանների՝ Ադրբեջանի, Վրաստանի, Հայաստանի, Ռուսաստանի, Իրանի և Թուրքիայի մասնակցությունը։

Zakharova: It is Time to Implement the Programs for Launching '3+3' Regional Mechanism
Russia has supported the creation of the "3+3" regional advisory mechanism and believes the time has come to implement the programs for launching the mechanism. This is what Spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation Maria Zakharova said during today’s briefing, News.am reports.
"We proceed from the fact that the "3+3" format meets the interests of all the countries in the region," she added.
The "3+3" format, which is the initiative of Turkey and Azerbaijan, implies the participation of the countries of the South Caucasus and their neighboring countries (Azerbaijan, Georgia, Armenia, Russia, Iran and Turkey).