Ադրբեջանցի զինծառայողների սադրիչ գործողություններին ի պատասխան անհայտ անձը պայթուցիկ սարք է նետել անցակետի հատվածում. Արցախի ԱԱԾ
Այսօր՝ նոյեմբերի 13-ին՝ վաղ առավոտյան, Ստեփանակերտ-Բերձոր միջպետական ճանապարհին, Շուշի քաղաքի անցակետի մոտ, ադրբեջանցի զինծառայողների սադրիչ գործողություններին ի պատասխան անհայտ անձը պայթուցիկ սարք է նետել անցակետի հատվածում, որից հետո Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհը երկկողմանի փակվել է։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԱԾ-ն:
«Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինները ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ մեկտեղ դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով իրականացնում են համապատասխան օպերատիվ-հետախուզական և քրեադատավարական միջոցառումներ:
Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհն այժմ երկկողմանի բաց է, դեպքի արդյունքում ԱՀ քաղաքացիների շրջանում վիրավորներ և տուժածներ չկան։
Կոչ ենք անում խուճապի մեջ չընկնել ու պահպանել հանգստություն, զերծ մնալ խուճապ առաջացնող լուրեր տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»,- ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ։

The National Security Service of Artsakh released a statement on the incident that occurred today near the Shushi checkpointArtsakhpress reports.
"On November 13 we have been reported that an unknown man, in response to the provocative actions of the Azerbaijani servicemen on the Stepanakert-Berdzor interstate road, near the checkpoint of Shushi, threw an explosive in the direction of the checkpoint after which the Stepanakert-Shushi-Berdzor interstate road has been closed on both sides.
Artsakh law enforcement agencies together with the Russian peacekeepers carry out respective investigative operations to reveal the circumstances of the incident.
At the moment the Stepanakert-Shushi-Berdzor interstate road is open on both sides. There are no casualties among the citizens of Artsakh as a result of the incident”, the NSS statement says.
We once again urge our citizens not to panic and follow only the official news," the statement reads.