Ադրբեջանցի զինծառայողների սադրիչ գործողություններին ի պատասխան անհայտ անձը պայթուցիկ սարք է նետել անցակետի հատվածում. Արցախի ԱԱԾ
Այսօր՝ նոյեմբերի 13-ին՝ վաղ առավոտյան, Ստեփանակերտ-Բերձոր միջպետական ճանապարհին, Շուշի քաղաքի անցակետի մոտ, ադրբեջանցի զինծառայողների սադրիչ գործողություններին ի պատասխան անհայտ անձը պայթուցիկ սարք է նետել անցակետի հատվածում, որից հետո Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհը երկկողմանի փակվել է։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԱԾ-ն:
«Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինները ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հետ մեկտեղ դեպքի հանգամանքները պարզելու նպատակով իրականացնում են համապատասխան օպերատիվ-հետախուզական և քրեադատավարական միջոցառումներ:
Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական ճանապարհն այժմ երկկողմանի բաց է, դեպքի արդյունքում ԱՀ քաղաքացիների շրջանում վիրավորներ և տուժածներ չկան։
Կոչ ենք անում խուճապի մեջ չընկնել ու պահպանել հանգստություն, զերծ մնալ խուճապ առաջացնող լուրեր տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»,- ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ։

В результате инцидента раненых и пострадавших среди граждан Республики Арцах нет: СНБ Арцаха
Сегодня, 13 ноября, получена информация о том, что рано утром близ КПП города Шуши на межгосударственной автодороге Степанакерт-Бердзор в ответ на провокационные действия азербайджанских военнослужащих неизвестный бросил взрывное устройство в сторону КПП азербайджанской стороны, после чего автодорога Степанакерт-Шуши-Бердзор была закрыта.
Об этом сообщает Artsakhpress.am со ссылкой на СНБ Арцаха.
"Правоохранительные органы Республики Арцах совместно с российским миротворческим контингентом проводят оперативные и уголовно-процессуальные мероприятия для выявления обстоятельств инцидента.
Автодорога в настоящее время открыта, в результате инцидента раненых и пострадавших среди граждан Республики Арцах нет.
Призываем не паниковать и сохранять спокойствие, воздерживаться от распространения панических новостей, следить только за официальными новостями", - говорится в официальном заявлении СНБ.