Ադրբեջանցիների ուղղությամբ նռնակ նետած արցախցուն ռուսական կողմն առաջիկա ժամերին հանձնելու է Արցախի իրավապահներին. ՄԻՊ
Ստեփանակերտ-Բերձոր միջպետական ճանապարհի՝ Շուշիի հատվածում այսօր վաղ առավոտյան արձանագրված դեպքի առնչությամբ Արցախի Հանրապետության քաղաքացին գտնվում է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի կենտրոնակայանում, այս մասին հայտնում է Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը:
«Ռուսական կողմի հետ քննարկումներում ստացել ենք պարզաբանում, որ Արցախի քաղաքացին իրենց մոտ է տարվել անվտանգության նկատառումներից ելնելով և առաջիկա ժամերին հանձնվելու է Արցախի իրավապահներին։
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմն այցելելու է քաղաքացուն անհրաժեշտ իրավական աջակցություն տրամադրելու համար։

Российские миротворцы передадут задержанного гражданина Арцаха Степанакерту: Гегам Степанян
Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян на своей странице в Facebook сообщает:
''В связи с инцидентом, зарегистрированным сегодня рано утром на участке Шуши межгосударственной автодороги Степанакерт-Бердзор, гражданин Республики Арцах находится в центральном штабе российского миротворческого контингента.
В ходе обсуждений с российской стороной мы получили пояснение, что гражданин Арцаха был доставлен к ним из соображений безопасности, и в ближайшие часы он будет передан правоохранительным органам Арцаха.
Представители аппарата Защитника прав человека посетят гражданина для предоставления необходимой правовой помощи''.
Гегам Степанян пообещал при этом предоставить дополнительную информацию позже, передает Panorama.am.