Մեծ Բրիտանիայում հայտարարել են Ռուսաստանի հետ «պատահական» պատերազմի հավանականության մասին
Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության շտաբի պետ, գեներալ Նիկ Քարթերը հայտարարել է, որ այս պահին Ռուսաստանի և Եվրոպայի հարաբերությունները չափազանց լարված են, իրավիճակն ավելի լուրջ է, քան Սառը պատերազմի տարիներին:  Այս մասին «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում է «Daily Express»-ը:
«Մենք չպետք է թույլ տանք, որ մեր որոշ քաղաքական գործիչների ռազմատենչ էությունը հանգեցնի այնպիսի իրավիճակի, որտեղ հակամարտության սրումը հանգեցնում է սխալների»,-ասել է նա:
Քարթերը նաև ընդգծել է, որ պետությունների միջև մրցակցության բնույթը հանգեցնում է լարվածության աճի։
Ըստ լրագրողների՝ Եվրամիության անհանգստության պատճառը Բելառուսի և Լեհաստանի միջև սահմանին միգրացիոն ճգնաժամն է։

West at Risk of Conflict with Russia, Britain's Army Chief Says
There is a greater risk of an accidental war breaking out between the West and Russia than at any time since the Cold War, with many of the traditional diplomatic tools no longer available, Britain's most senior military officer said, Reuters reports.
General Nick Carter, chief of the defence staff, told Times Radio there was a greater risk of tensions in the new era of a "multipolar world", where governments compete for different objectives and different agendas.
"I think we have to be careful that people don't end up allowing the bellicose nature of some of our politics to end up in a position where escalation leads to miscalculation," he said in an interview to be broadcast on Sunday.