Արարատ Միրզոյանը Ֆրանսիայի ԱԳ պետքարտուղարի հետ անդրադարձել է ԼՂ հակամարտությանը
Նոյեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի արտաքին գործերի պետքարտուղար Ժան-Բատիստ Լըմուանի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ֆրանսիական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր՝ այդ համատեքստում կարևորելով հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցության խթանումը։
Արարատ Միրզոյանն ու Ժան-Բատիստ Լըմուանը մանրամասն անդրադարձ են կատարել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։

Ararat Mirzoyan, Jean-Baptiste Lemoyne Discussed Peaceful Settlement of the Nagorno-Karabakh Conflict
On November 12, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan, who is on a working visit in Paris, held a meeting with the Secretary of State for Foreign Affairs of France Jean-Baptiste Lemoyne.
The interlocutors discussed issues on further development of the Armenian-French privileged relations, highlighting the promotion of the Armenian-French economic cooperation in that context.
Ararat Mirzoyan and Jean-Baptiste Lemoyne touched upon in detail the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.