Արարատ Միրզոյանը Ֆրանսիայի ԱԳ պետքարտուղարի հետ անդրադարձել է ԼՂ հակամարտությանը
Նոյեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի արտաքին գործերի պետքարտուղար Ժան-Բատիստ Լըմուանի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ֆրանսիական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր՝ այդ համատեքստում կարևորելով հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցության խթանումը։
Արարատ Միրզոյանն ու Ժան-Բատիստ Լըմուանը մանրամասն անդրադարձ են կատարել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։

Арарат Мирзоян встретился с государственным секретарем иностранных дел Франции
12 ноября находящийся с рабочим визитом в Париже министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян встретился с государственным секретарем иностранных дел Франции Жан-Батистом Лемуаном. Об этом сообщает МИД РА.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся дальнейшего развития армяно-французских привилегированных отношений, в этом контексте отметив важность развития армяно-французского экономического сотрудничества.
Арарат Мирзоян и Жан-Батист Лемуан подробно обсудили мирное урегулировании нагорно-карабахского конфликта.