«Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները բոյկոտեցին ԱԺ աշխատանքները
«Շարունակաբար և հատկապես վերջին օրերի սահմանային լարվածությունից հետո ընդդիմությունը փորձել է օգտվելով իր սահմանադրական իրավունքներից՝ ԱԺ օրակարգ բերել  և արտահերթ քննարկման հարց դարձնել հայ ժողովրդի կենսական շահերի ոտնահարման փաստերը»,-ԱԺ այսօրվա նիստի մեկնարկին հայտնեց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը, փոխանցում է Panorama.am:
Նա հայտնեց, որ ընդդիմությունը կառավարությունից պահանջում էր բացատրություններ և հանրությանը լիարժեք տեղեկություններ տալ, քանի որ այս ամենը կառավարության բացթողումների և օրենսդիրի պատշաճ վերահսկողության բացակայության պատճառով է, սակայն քաղաքական մեծամասնությունը չարաշահելով իր լիազորություններն ապօրինաբար խոչընդոտել է այդ նախաձեռնությանը:
«Ավելին՝ իրավական ամենաթողության պայմաններում  կրկնակի կալանավորվեց այս պահանջին միացած Սյունքի պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը: Դատապարտելով այս իրավական բեսպրեդելը և ի նշան բողոքի «Հայաստան» խմբակցությունը չի մասնակցելու ԱԺ հերթական նիստերի աշխատանքներին»,-հայտարարեց Օհանյանը
«Պատիվ ունեմ»  խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը հայտնեց ,որ խորհրդարանկան ընդդիմությունը պահանջել էր արտահերթ նիստ, որպեսզի ստանան սահմանին կատարվողի բացատրությունները, որը իշխանական մեծամասնությունը մերժել է:
Նկատելով, որ ստեղծված իրավիճակում ԱԺ օրակարգում սնդիկի վերաբերյալ օրենքի բովանդակությամբ հարցեր են՝ Մամիջանյանը հայտարարեց. ««Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը կվերադառնա ԱԺ դահլիճ, եթե մեր երկրի առաջ ծառացած խնդիրենը քննարկվեն ըստ կարևորության և օրհասական վտանգի, իսկ ձեր սնդիկ-փարթիներին մենք մասնակցելու ցանկություն չունենք»:

Opposition Factions Boycott the Work of the Parliament
"Over the last days the opposition has tried to make use of its constitutional powers and bring the issues of vital interests of the Armenian nation to the National Assembly agenda," the Head of 'Armenia' bloc Seyran Ohanyan stated at the beginning of the National Assembly session on Tuesday, Panorama.am reports.
In Ohanyan's words, the opposition demanded explanations from the government to provide complete information about the border developments, however, the political majority unlawfully obstructed the opposition initiatives, abusing its powers.
"Moreover, amid the total lawlessness, a lawmaker from Syunik Artur Sargsyan, who had joined this demand, was arrested for the second time. Condemning this legal anarchy and in protest of this, 'Armenia' bloc will not participate in the works of the National Assembly regular session," Ohanyan stated.
The member of another opposition group Hayk Mamijanyan from 'With Honour' faction stated, in turn, that the opposition had earlier demanded to convene an extraordinary session to discuss the border developments, which has been refused by the ruling party. In his words, 'With Honour' faction will boycott the parliamentary works and will be back to the session hall once issues of vital importance to Armenia's interests are brought to the parliament agenda.