Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին
Նոյեմբերի 16-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման առանցքում եղել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրադրությունը: Այս համատեքստում կողմերը շեշտել են հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանագծման և սահմանազատման գործընթացը շուտափույթ սկսելու անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցները վերահաստատել են ավելի վաղ ձեռքբերված համաձայնության ամբողջական իրականացումն, այն է՝ ռազմագերիների փոխանակում՝ «բոլորը բոլորի դիմաց» ձևաչափով: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակման հարցին:

Армен Григорян встретился с послом России
16 ноября Секретарь Совета Безопасности Армен Григорян встретился с послом Российской Федерации в Армении Сергеем Копыркиным. Об этом сообщает пресс-служба Совета Безопасности Армении.
В центре встречи была ситуация на армяно-азербайджанской границе. В этом контексте стороны подчеркнули необходимость скорейшего начала процесса делимитации и демаркации армяно-азербайджанской границы.
Собеседники подтвердили необходимость полного выполнения ранее достигнутого соглашения, то есть обмена военнопленными по принципу «всех на всех». В ходе встречи был затронут вопрос разблокирования транспортных коммуникаций.