Վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շարլ Միշելի հետ
Տեղի է ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շարլ Միշելի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:
Եվրոպական խորհրդի նախագահը խոր մտահոգություն է հայտնել ստեղծված իրավիճակով և անթույլատրելի համարել ռազմական գործողությունների հետագա ծավալումը:
Վարչապետը նշել է, որ Ադրբեջանի իշխանությունները միտումնավոր գնում են իրավիճակի սրման՝ նպատակ ունենալով վիժեցնել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի պայմանավորվածությունների կատարումը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ միջազգային հանրությունը չպետք է անտարբեր մնա Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի ոտնձգությունների նկատմամբ:

PM Pashinyan Holds Phone Talk with President of the European Council Charles Michel
Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with the President of the European Council Charles Michel on the latter's initiative.
The interlocutors discussed the situation on the Armenian-Azerbaijani border.
The President of the European Council expressed deep concern over the current situation and considered the further escalation of hostilities inadmissible.
The Prime Minister noted that the Azerbaijani authorities are deliberately aggravating the situation with the aim of thwarting the implementation of the agreements of November 9, 2020 and January 11, 2021. Nikol Pashinyan noted that the international community should not remain indifferent to Azerbaijan's encroachments on the sovereign territory of Armenia.