Ռուսական կողմի միջնորդությամբ արևելյան սահմանագոտում կրակը դադարեցվել է. ՀՀ ՊՆ
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ ժամը 18։30-ից ՀՀ արևելյան սահմանագոտում կրակը դադարեցվել է, իրադրությունը հարաբերականորեն կայունացել է։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՊՆ-ն:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 16-ին, ժամը 13։00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հարձակում են գործել սահմանի տվյալ ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա։ Հակառակորդը կիրառել է նաև հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի կենդանի ուժի մեծաթիվ կորուստ, մի քանի միավոր զինտեխնիկա ոչնչացվել կամ շարքից դուրս է բերվել։
Հայկական կողմը նույնպես կորուստներ ունի։ Այս պահին ճշտված տվյալներ կան մեկ զոհի մասին՝ 1991թ. ծնված, պայմանագրային զինծառայող, շարքային Մերուժան Արթուրի Հարությունյան։ Վիրավորների թիվը նույնպես ճշտվում է։ Եվս 12 զինծառայող գերեվարվել է։ Նոր տեղեկությունների դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ։

При посредничестве России на армяно-азербайджанской границе огонь прекращен: минобороны Армении
Согласно договоренности, достигнутой при посредничестве российской стороны, огонь в восточной пограничной зоне Республики Армения прекращен с 18:30, ситуация относительно стабилизировалась. Об этом сообщает пресс-служба минобороны РА.
Напомним, 16 ноября около 13:00 подразделения Вооруженных сил Азербайджана атаковали армянские позиции, расположенные в данном направлении границы. Противник использовал также артиллерию, бронетехнику и огнестрельное оружие различного калибра.
В результате ответных действий армянской стороны противник имеет большие потери живой силы, несколько единиц военной техники были уничтожены или выведены из строя. У армянской стороны тоже есть потери. На данный момент есть проверенные данные об одной жертве -. Меружан Артурович Арутюнян, 1991 г. р., военнослужащий-контрактник. Также уточняется количество раненых. Еще 12 военнослужащих попали в плен. В случае появления новой информации министерство обороны выступит с соответствующим заявлением.