Ռուսական կողմի միջնորդությամբ արևելյան սահմանագոտում կրակը դադարեցվել է. ՀՀ ՊՆ
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ ժամը 18։30-ից ՀՀ արևելյան սահմանագոտում կրակը դադարեցվել է, իրադրությունը հարաբերականորեն կայունացել է։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՊՆ-ն:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 16-ին, ժամը 13։00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հարձակում են գործել սահմանի տվյալ ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա։ Հակառակորդը կիրառել է նաև հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի կենդանի ուժի մեծաթիվ կորուստ, մի քանի միավոր զինտեխնիկա ոչնչացվել կամ շարքից դուրս է բերվել։
Հայկական կողմը նույնպես կորուստներ ունի։ Այս պահին ճշտված տվյալներ կան մեկ զոհի մասին՝ 1991թ. ծնված, պայմանագրային զինծառայող, շարքային Մերուժան Արթուրի Հարությունյան։ Վիրավորների թիվը նույնպես ճշտվում է։ Եվս 12 զինծառայող գերեվարվել է։ Նոր տեղեկությունների դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ։

Fire Ceased, Situation on Border Relatively Stable, Armenian Ministry of Defense Says
According to the agreement reached through the mediation of the Russian side, the fire in the eastern border zone of the Republic of Armenia has been stopped since 18:30, the situation has relatively stabilized. It should be reminded that on November 16, at around 13:00, the subdivisions of the Azerbaijani Armed Forces attacked the Armenian positions located in that direction of the border. The enemy used artillery, armored vehicles and firearms of various calibers, Armenia's Ministry of Defense reports
As a result of the retaliatory actions of the Armenian side, the enemy has a large loss of manpower, several units of military equipment have been destroyed or taken out of service. The Armenian side also has losses. At the moment, there are verified data about one victim, a contract soldier Meruzhan Artur Harutyunyan, born in 1991. The number of wounded is also being specified. Another 12 servicemen were taken prisoner. In case of new information, the Ministry of Defence will issue a corresponding statement.