Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի հետ
Սինգապուրում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը զրույց է ունեցել Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի հետ:
Նրանք անդրադարձել են հայ-սինգապուրյան հարաբերությունների ներկա մակարդակին և դրանց զարգացման հեռանկարներին:
Հայաստանի նախագահը Սինգապուրի վարչապետին տեղեկություններ է հաղորդել նախօրեին Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին Ադրբեջանի սադրիչ և ագրեսիվ գործողությունների վերաբերյալ:
Նախագահ Սարգսյանն ու վարչապետ Լի Սյեն Լունը խոսել են մի շարք ոլորտներում երկկողմ համագործակցության զարգացման մասին: Նշվել է, որ գործակցության մեծ ներուժ կա հատկապես բարձր տեխնոլոգիաների, արհեստական բանականության, գիտության և կրթության ոլորտներում: Նախագահ Սարգսյանի դիտարկմամբ՝ Սինգապուրի զարգացման ուղին լավ օրինակ է Հայաստանի համար և մի շարք բնագավառներում սինգապուրյան փորձը կարող է օգտակար լինել մեր երկրի համար:
Անդրադառնալով ժամանակակից արագ փոփոխվող աշխարհում փոքր երկրների զարգացման հնարավորություններին՝ զրուցակիցները համակարծիք են եղել, որ նոր իրողություններում փոքր և խելացի երկրները զարգացման և հաջողակ լինելու մեծ հնարավորություններ ունեն:

Armen Sarkissian met with the Prime Minister of Singapore Lee Hsien Loong
The President of the Republic of Armenia Armen Sarkissian, who is in Singapore, had a talk with the Prime Minister of Singapore Lee Hsien Loong.
They referred to the current level of Armenian-Singaporean relations and the prospects for their development.
The day before, the President of Armenia informed the Prime Minister of Singapore about the provocative-aggressive actions of Azerbaijan on the border between Armenia and Azerbaijan.
President Sarkissian and Prime Minister Lee Hsien Loong spoke about developing bilateral cooperation in several areas. They noted that there is a great potential for cooperation, especially in the fields of high technology, artificial intelligence, science and education. According to President Sarkissian, the development way of Singapore is a good example for Armenia, and in some spheres, the Singaporean experience can be useful for our country.
Referring to the development opportunities of small countries in the modern, rapidly changing world, the interlocutors agreed that in the new realities small and "smart countries" have great opportunities for development and success.