Արայիկ Հարությունյանն Արայիկ Գրիգորյանին հետմահու շնորհել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած անձնական արիության համար Արցախի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի նախկին առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Արայիկ Սերգեյի Գրիգորյանին հետմահու շնորհել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում` հարազատներին հանձնելով «Ոսկե արծիվ» շքանշանը։
Ազգային անվտանգության ծառայության մի խումբ աշխատակիցներ հետմահու արժանացել են «Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի շքանշանների:
Երկրի ղեկավարը նախագահական նստավայրում նոյեմբերի 20-ին ընդունել է նրանց հարազատներին` խոնարհումի ու երախտիքի խոսքում ընդգծելով, որ Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմում ԱԱԾ աշխատակիցների ունեցած դերակատարությունն անգնահատելի է:

Араику Григоряну присвоено высшее звание "Герой Арцаха"
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посмертно присвоил бывшему первому заместителю директора Службы национальной безопасности Республики Арцах, генерал-майору Араику Сергеевичу Григоряну высшее звание "Герой Арцаха" за исключительные заслуги перед Республикой Арцах в деле обеспечения обороны и безопасности Родины, проявленную личную отвагу. Президент Арцаха вручил орден "Золотой крест" родственникам погибшего.
Араик Арутюнян посмертно наградил также группу сотрудников Службы национальной безопасности орденом "Боевой крест" первой степени.
20 ноября в резиденции президента глава государства принял родственников награжденных, выразив им признательность и подчеркнув, что роль сотрудников СНБ, принявших участие в войне, развязанной против Арцаха, неоценима.