Գեղարքունիքում ադրբեջանական կողմի կրակոցի հետևանքով ժամկետային զինծառայող է զոհվել. ՀՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 22-ին, ժամը 18։10-ի սահմաններում,Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի, մասնավորապես՝ Գեղարքունիքի մարզի Նորաբակ գյուղի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Սուրեն Յուրիկի Սաֆարյանը (ծնվ. 2002թ.)։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՊՆ-ն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Սուրեն Սաֆարյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Армянский солдат убит выстрелом с азербайджанской стороны
22 ноября около 18:10 подразделения Вооруженных сил Азербайджана открыли огонь из огнестрельного оружия различного калибра по армянским позициям на армяно-азербайджанской границе, в частности, расположенным в селе Норабак Гегаркуникской области, в результате чего военнослужащий срочной службы воинской части N МО РА, рядовой Сурен Юрикович Сафарян (2002 г. р.), получил смертельное огнестрельное ранение. Об этом сообщает пресс-служба минобороны РА.
"Министерство обороны РА разделяет горечь утраты и выражает поддержку членам семьи, родственникам и сослуживцам Сурена Сафаряна.