Իրանում հայ զինծառայող-ըմբիշները նվաճել են մեդալներ
Նոյեմբերի 20-ից 25-ը զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 35-րդ առաջնությանը մասնակցելու նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը մեկնել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն։
Զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը մասնակցում են 22 երկրների մարզիկ զինծառայողներ։ ՀՀ պատվիրակության կազմում ընդգրկված ըմբիշները պայքարում են գրեթե բոլոր քաշային կարգերում։
Ըմբշամարտի առաջնության մեկնարկային օրը՝ նոյեմբերի 21-ին ՀՀ բոլոր զինծառայող-ըմբիշները նվաճել են մեդալներ՝ 57 և 74 կգ քաշային կարգերում Մանվել Խնձրցյանը և Մենուա Յարիբեկյանը արժանացել են բրոնզե, իսկ 86 կգ քաշային կարգում Մհեր Մարկոսյանը՝ արծաթե մեդալների:
Նոյեմբերի 22-ին մրցապայքարի են դուրս եկել Հարություն Մանուկյանը (61 կգ), Արման Անդրեասյանը (70 կգ), Հրայր Ալիխանյանը (79 կգ), Հովհաննես Մխիթարյանը (92 կգ) և Լյովա Գևորգյանը (125 կգ)։

Армянские военнослужащие завоевали первые медали на ЧМ по борьбе
С 20 по 25 ноября делегация министерства обороны РА находится в Исламской Республике Иран, где принимает участие в 35-м чемпионате мира по борьбе среди военных.
Как сообщает Armradio.am со ссылкой на пресс-службу минобороны, в первенстве принимают участие спортсмены из 22 стран. Борцы, входящие в состав делегации РА, борются практически во всех весовых категориях.
В день открытия чемпионата по борьбе, 21 ноября, все военнослужащие-борцы РА завоевали медали: Манвел Хндзрцян и Менуа Ярибекян в весовых категориях 57 и 74 кг завоевали бронзовые медали, а Мгер Маркосян в весовой категории 86 кг удостоился серебряной медали.
22 ноября на ковер выйдут Арутюн Манукян (61 кг), Арман Андреасян (70 кг), Грайр Алиханян (79 кг), Оганес Мхитарян (92 кг) и Лева Геворгян (125 кг).