Փաշինյանն ընդունել է ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկին և ՌԴ փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոյին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
Քննարկվել են Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև երկկողմ համագործակցության օրակարգին, ինչպես նաև Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի եռակողմ աշխատանքային խմբի գործունեությանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տրանսպորտային կոմունիկացիաների վերականգնման հեռանկարներին և Հայաստանի վարչապետի, Ռուսաստանի նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի հունվարի 11-ի հայտարարության շրջանակներում իրականացվող աշխատանքի հետագա ընթացքին:

Prime Minister Nikol Pashinyan received Deputy Prime Minister of the Russian Federation Alexei Overchuk and Russian Deputy Foreign Minister Andrey Rudenko. Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan also attended the meeting.
Issues related to the agenda of bilateral cooperation between Armenia and Russia, as well as the activities of the trilateral working group of the Deputy Prime Ministers of Armenia, Russia and Azerbaijan were discussed.
The sides touched upon the prospects of restoration of transport communications in the South Caucasus region, the further course of the work carried out within the framework of the January 11 statement of the Prime Minister of Armenia, the President of Russia and the President of Azerbaijan.