Ադրբեջանցիները Սալոնիկում կրկին քարոզչական սադրանք են հրահրել. ՀՀ դեսպանությունը ձեռնարկում է անհրաժեշտ քայլեր
Ադրբեջանցիները կրկին քարոզչական սադրանք են հրահրել Հունաստանի Սալոնիկ քաղաքի ավտոբուսային կանգառներից մեկում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հունաստանում Հայաստանի դեսպանությունը:
Ավելի վաղ Հունաստանի Սալոնիկ քաղաքում հասարակական տրանսպորտի վրա հայտնվել էր ադրբեջանական գովազդ՝ «Շուշին Ադրբեջան է» գրառմամբ,  դա հանվել էր Հայաստանի դեսպանության, ներհամայնքային կառույցների, հունա-հայկական առևտրի պալատի և Հայ դատի Սալոնիկի հանձնախմբի ջանքերով:
«Նոյեմբերի 25-ին նմանատիպ քարոզչական սադրանք են հրահրել նույն ուժերը նույն քաղաքի ավտոբուսային կանգառներից մեկում, ինչն անհապաղ հեռացնելու նպատակով ձեռնարկվում են բոլոր քայլերը: ՀՀ դեսպանությունը դատապարտում է Հունաստանում ադրբեջանական կազմակերպությունների էժանագին եւ անհեռանկարային քարոզչական սադրանքները»,- նշել են դեսպանությունից:

Азербайджанцы вновь организовали пропагандистскую провокацию в Салониках: посольство РА предпринимает необходимые шаги
Азербайджанцы вновь организовали пропагандистскую провокацию на одной из автобусных остановок в греческом городе Салоники. Как сообщает "Арменпресс", об этом сообщает посольство Армении в Греции.
Ранее азербайджанская реклама со словами "Шуши - это Азербайджан" появилась в общественном транспорте в Салониках, Греция. Она была снята усилиями посольства Армении, внутриобщинных структур, греко-армянской торговой палаты и комиссии Ай-Дат Салоников.
"25 ноября аналогичная пропагандистская провокация была спровоцирована теми же силами на одной из автобусных остановок в том же городе, и принимаются все меры для ее немедленного устранения. Посольство Армении осуждает дешевые и бесперспективные пропагандистские провокации азербайджанских организаций в Греции", - сказали в посольстве.