Ցավոք սրտի, Ղարաբաղում խնդիրներ կան. Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ափսոսանք է հայտնել, որ երբեմն Լեռնային Ղարաբաղում դեռևս խնդիրներ են առաջանում, և ժամանակ առ ժամանակ այն առանց զոհերի չի անցնում, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Ցավոք, կան խնդիրներ, կան միջադեպեր [Ղարաբաղում], ցավոք սրտի, մենք դեռ զոհեր ունենք»,- ասել է նա՝ բացելով երկկողմ հանդիպումը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ։
Միաժամանակ Պուտինը նշել է ռուս խաղաղապահների դրական դերը Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի կարգավորման գործում։
«Ղարաբաղյան կարգավորման հարցում <...> այստեղ մեր խաղաղապահները, ինձ թվում է, դրական դեր են խաղում, ռուս-թուրքական զինադադարի կառավարման կենտրոնն արդյունավետ է աշխատում»,- ասաց նա։

Путин сожалеет, что в Карабахе до сих пор возникают инциденты и не обходится без жертв
Президент России Владимир Путин выразил сожаление, что в Нагорном Карабахе до сих пор иногда возникают проблемы и периодически не обходится без жертв, передает ТАСС
"Есть, к сожалению, проблемы, есть инциденты [в Карабахе]. К сожалению, до сих пор не обходится без жертв", - сказал он, открывая двустороннюю встречу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
При этом Путин отмечает позитивную роль российских миротворцев в урегулировании ситуации в Нагорном Карабахе.
"Что касается нагорнокарабахского урегулирования <...> здесь и миротворцы наши, мне кажется, играют позитивную роль, работает эффективно российско-турецкий центр по контролю за прекращением огня", - сказал он.