ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին։
«Հարգելի Սուրեն Ռաֆիկի
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս՝ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում Ձեր նշանակման կապակցությամբ։
Հայաստանի Հանրապետության իշխանությունների կողմից Ձեր հանդեպ ցուցաբերված վստահությունը վկայում է կառավարման ոլորտում Ձեր ունակությունների, մասնագիտական ձեռքբերումների, խորը գիտելիքների և կուտակած գործնական փորձի գնահատման մասին։
Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերը երկրի անվտանգության ապահովման և պետական ինքնիշխանության կարևոր գործոն է հանդիսանում, ինչպես նաև կարևոր օղակ՝ ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության համակարգում։
Հարգելի Սուրեն Ռաֆիկի.
Մաղթում ենք Ձեզ առողջություն և հաջողություն Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի ամրապնդմանը և ՀԱՊԿ շրջանակում ռազմական համագործակցության զարգացմանը միտված պատասխանատու գործունեության ընթացքում»։

Генеральный секретарь ОДКБ направил поздравительное послание министру обороны Армении
Генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась направил поздравительное послание министру обороны РА Сурену Папикяну.
"Уважаемый Сурен Рафикович!
Примите мои искренние поздравления в связи с Вашим назначением на должность министра обороны Республики Армения.
Доверие к вам со стороны властей Республики Армения свидетельствует о Ваших способностях в сфере управления, профессиональных достижениях, глубоких знаниях и оценке накопленного практического опыта.
Вооруженные Силы Республики Армения являются важным фактором обеспечения безопасности страны и государственного суверенитета, а также важным звеном в системе коллективной безопасности ОДКБ.
Уважаемый Сурен Рафикович!
Желаем Вам здоровья и удачи в ответственной деятельности, направленной на укрепление Вооруженных Сил Республики Армения и развитие военного сотрудничества в рамках ОДКБ".