Սուրեն Պապիկյանն Արցախի նախագահի հետ քննարկել է արցախա-ադրբեջանական շփման գծի իրադրությանը վերաբերող հարցեր
Նոյեմբերի 26-ին կայացել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հանդիպումը Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ։  Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ-ն:
Շնորհավորելով Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, Արայիկ Հարությունյանը Սուրեն Պապիկյանին հաջողություն է մաղթել երկրի համար բարդ այս ժամանակահատվածում պատասախանատու առաքելության իրականացման ընթացքում։
Հանդիպմանը քննարկվել են արցախա-ադրբեջանական շփման գծի իրադրությանը, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի առաքելության ընթացքին և Արցախի հետպատերազմյան վերականգնողական աշխատանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Armenia Defense Minister Meets with Karabakh President, Situation on Artsakh-Azerbaijan Line of Contact Discussed
Minister of Defense of Armenia Suren Papikyan today had a meeting with President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Harutyunyan, News.am reports, referring to the press service of the Ministry of Defense of Armenia.
Congratulating Papikyan on being appointed Minister of Defense of Armenia, Harutyunyan wished him success in this difficult period for Armenia.
Several issues related to the situation on the Artsakh-Azerbaijan line of contact, the course of implementation of the mission of the Russian peacekeeping contingent and the post-war recovery efforts in Artsakh.