Վարչապետը ներկա է գտնվել նոր էլեկտրակայանի բացման արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում մասնակցել է 254 Մվտ հզորությամբ համակցված շոգե-գազային ցիկլով նոր էլեկտրակայանի բացման արարողությանը:
Կառավարության ղեկավարը «Ռենկո» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջովաննի Ռուբինիի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել էլեկտրակայանով՝ ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին:
Ծրագրի իրականացման համար ներդրվել է շուրջ 270 միլիոն դոլար: Շինաշխատանքներում ներգրավված է եղել 1200 աշխատակից, իսկ էլեկտրակայանի գործարկումից հետո ստեղծվել է մշտական 50 նոր աշխատատեղ:
Նշվել է, որ կարգաբերման աշխատանքների ավարտից հետո Էլեկտրակայանը ՀՀ էներգետիկ ցանցին է մատակարարելու նմանատիպ կայանների կողմից արտադրվող ամենաէժան էլեկտրաէներգիան։
Էլեկտրակայանի հիմնարկեքի արարողությունը վարչապետ Փաշինյանի մասնակցությամբ տեղի էր ունեցել 2019 թվականի հուլիսի 12-ին:

PM Pashinyan Attends Opening Ceremony of the New Power Plant
Prime Minister Nikol Pashinyan attended today the opening of the new gas fired combined cycle power plant of 254 MWe in Yerevan.
The PM toured the power plant, got acquainted with the works done so far accompanied by Giovanni Rubini, CEO of Renco Company.
Around 270 million USD has been invested for the project. 1200 workers were involved in the construction works and 50 new permanent jobs have been created since the launch of the power plant.
It was mentioned that after the completion of the adjustment works, the power plant will supply the cheapest electricity produced by similar stations to the energy network of the Republic of Armenia.
The groundbreaking ceremony of the power plant with the participation of Prime Minister Pashinyan had taken place on July 12, 2019.