Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 63 նոր դեպք է գրանցվել
Նոյեմբերի 30-ին Արցախում կատարվել է 394 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 63 նոր դեպք է գրանցվել: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 107 վարակակիր: Բժիշկները 21 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 55-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 23678 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3996-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Արձանագրվել է 4 մահվան դեպք։

В Арцахе выявлены 63 случая заражения коронавирусом
В Арцахе 30 ноября проведены 394 теста на коронавирус, в республике подтверждено 63  новых случая заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 107 пациентов с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 21 пациента как крайне тяжелое, 55 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 23 678 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 3996 – подтвержден положительный результат.