Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է արցախյան վերջին պատերազմում հերոսաբար զոհված զինծառայող, «Արցախի հերոս» Ալեն Մարգարյանի մորը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է «Ոսկե արծիվ» շքանշանակիր, «Արցախի հերոս», արցախյան վերջին պատերազմում հերոսաբար զոհված զինծառայող Ալեն Մարգարյանի մորը՝ Նազելի Տերտերյանին:
Նախագահն իր գնահատանքի խոսքերն է հայտնել հայրենիքի անվտանգության և պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների, այդ թվում՝ Ալեն Մարգարյանի հիշատակին և շնորհակալություն հայտնել նման զավակ դաստիարակելու համար:
Տիկին Նազելին հուշեր է պատմել և դրվագներ ներկայացրել որդու մանկությունից, դպրոցական և ուսանողական կյանքից ու գործունեությունից: Նա պատմել է որդու հիշատակի հավերժացմանն ուղղված մի շարք ծրագրերի մասին, որոնք մտադիր է իրականացնել «Ալեն Մարգարյան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության միջոցով՝ նշելով, որ դրանք կրթական ուղղվածություն ունեն:
Նախագահ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել ծրագրերի հստակեցումից հետո հնարավորինս աջակցել դրանց իրականացմանը:

Армен Саркисян принял мать геройски погибшего в последней Арцахской войне военнослужащего, Героя Арцаха Алена Маргаряна
Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял мать геройски погибшего в последней Арцахской войне военнослужащего, кавалера ордена "Золотой орел", Героя Арцаха Алена Маргаряна Назели Тертерян.
Президент высказал слова почтения и признательности в адрес погибших во имя безопасности и обороны Отечества военнослужащих, в том числе, в память об Алене Маргаряне, и выразил благодарность его матери за то, что воспитала такого сына.
Госпожа Назели поделилась воспоминаниями, рассказала эпизоды о детстве сына, его школьной и студенческой жизни и деятельности. Она сообщила о ряде направленных на увековечение памяти сына проектов образовательного характера, которые намерена реализовать посредством общественной благотворительной организации "Ален Маргарян".
Президент Саркисян выразил готовность после уточнения проектов по возможности содействовать их реализации.