Արմեն Սարգսյանն ընդունել է «Արկադի Տեր-Թադևոսյանի անվան Քաղաքացիական խորհուրդ» ՀԿ նախագահ Թաթուլ Մանասերյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է տնտեսական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, «Արկադի Տեր-Թադևոսյանի անվան Քաղաքացիական խորհուրդ» հասարակական կազմակերպության նախագահ Թաթուլ Մանասերյանին:
Հանդիպմանը խոսվել է երկրում տիրող իրավիճակի, առկա ներքին խնդիրների և արտաքին մարտահրավերների մասին: Այդ համատեքստում Թաթուլ Մանասերյանը ներկայացրել է իրենց նկատառումներն ու մոտեցումները, ինչպես նաև կազմակերպության գործունեության ուղղություններն ու ծրագրերը:
Անդրադարձ է եղել նաև պետական կառավարման համակարգի գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը, այդ համատեքստում ընդգծվել է սահմանադրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը՝ ապահովելու հավասարակշռված կառավարման համակարգ, հակակշիռների ու զսպումների գործուն մեխանիզմներ:

Армен Саркисян принял председателя НПО "Гражданский совет имени Аркадия Тер-Тадевосяна" Татула Манасеряна
Президент Республики Армен Саркисян принял доктора экономических наук, профессора, Председателя общественной организации "Гражданский совет имени Аркадия Тер-Тадевосяна" Татула Манасеряна.
На встрече речь шла о ситуации в стране, существующих внутренних проблемах и внешних вызовах. В этом контексте Татул Манасерян представил замечания и подходы своей организации, а также рассказал о направлениях её деятельности и о планах на будущее.
Речь шла также о повышении эффективности деятельности системы государственного управления, в этом контексте подчеркнута необходимость конституционных изменений, для обеспечения сбалансированной системы управления, создания действенного механизма сдержек и противовесов.