ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հայտարարություն են տարածել
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները (Էնդրյու Շոֆեր` ԱՄՆ, Իգոր Խովաև՝ ՌԴ, Բրիս Ռոքֆոյ՝ Ֆրանսիա) դեկտեմբերի 4-ին հայտարարություն են տարածել Ստոկհոլմում ԵԱՀԿ նախարարական ամենամյա հավաքի շրջանակներում դեկտեմբերի 1-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և դեկտեմբերի 2-ին Ադրբեջանի ԱԳՆ Ջեյհուն Բայրամովի հետ առանձին-առանձին հանդիպումների արդյունքներով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ համանախագահներն ափսոսանք են հայտնել, որ հնարավոր չի եղել կազմակերպել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների համատեղ հանդիպում Ստոկհոլմում՝ իրենց հովանու ներքո։ Նրանք պատրաստակամություն են հայտնել այդպիսի հանդիպում անցկացնել, երբ հանգամանքները թույլ կտան շարունակելու քննարկումները, որոնք մեկնարկել էին Նյու Յորքում՝ սեպտեմբերին, և Փարիզում՝ նոյեմբերին։ Համանախագահները հույս են հայտնել, որ այդ հնարավորությունը շուտ կընձեռվի։
Համանախագահները հանդիպել են նաև 2022 թվականից ԵԱՀԿ նախագահությունը ստանձնել պատրաստվող երկրի՝ Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարար Զբիգնև Ռաուի հետ։

Statement of the OSCE Minsk Group Co-Chairs
The Co-Chairs met with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on 1 December and with Azerbaijani Foreign Minister Jehun Bayramov on 2 December on the margins of the OSCE Ministerial Council in Stockholm. The Co-Chairs also met incoming OSCE Chairperson-in-Office Polish Foreign Minister Zbigniew Rau. The Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office (PRCiO) Andrzej Kasprzyk participated in the meetings.
The Co-Chairs regret that it was not possible to hold a joint meeting between the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan under their auspices in Stockholm. They express their readiness to host such a meeting as soon as circumstances allow to continue discussions begun in New York in September and in Paris in November.