Ադրբեջանական կողմը Արցախի ՆԳ նախարարությանն է փոխանցել Ճարտար քաղաքի բնակիչ Սեյրան Սարգսյանի դին
Երեկ կեսօրին ադրբեջանցի զինվորականների կողմից բռնության ենթարկված և դիտավորությամբ կյանքից զրկված Ճարտար քաղաքային համայնքի 65-ամյա Սեյրան Սարգսյանի դին՝ ադրբեջանական կողմը ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջնորդությամբ, այսօր ժամը 17։00-ի սահմաններում Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա-Շեխեր համայնքների խաչմերուկում փոխանցել է ԱԻ պետական ծառայությանը: յս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
Փրկարարները՝ ծառայության տնօրեն Մեխակ Արզումանյանի գլխավորությամբ, Արցախի խաղաղ բնակչի մարմինը տեղափոխել են և հանձնել հարազատներին:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ դեկտեմբերի 3-ին, ժամը 13:00-ի սահմաններում ադրբեջանցի զինվորականները մուտք են գործել Մարտունու շրջանի վարչական տարածքի հարևանությամբ տեղակայված չեզոք գոտի և բռնություն գործադրել անասնապահությամբ զբաղվող 65-ամյա Սեյրան Սարգսյանին, այնուհետև սպանել նրան:

Body of Killed Civilian Handed Over to Artsakh
The Azerbaijani side handed over the body of Seyran Sargsyan, a resident of Chartar town, to the Ministry of Internal Affairs of Artsakh, Armradio.am reports.
Seyran Sargsyan, 65, was deliberately killed by the Azerbaijani military on Friday. His body was handed over to the State Emergency Service of Artsakh at the intersection of Karmir Shuka and Shekher communities in Martuni region with the mediation of the Russian side.
The rescuers, led by the director of the service Mekhak Arzumanyan, transferred the body to his relatives.
On Friday, December 3, at around 1:00 pm, the Azerbaijani military entered the neutral zone near the administrative territory of Martuni region, assaulted 65-year-old Seyran Sargsyan and killed him.