Ադրբեջանական կողմը Արցախի ՆԳ նախարարությանն է փոխանցել Ճարտար քաղաքի բնակիչ Սեյրան Սարգսյանի դին
Երեկ կեսօրին ադրբեջանցի զինվորականների կողմից բռնության ենթարկված և դիտավորությամբ կյանքից զրկված Ճարտար քաղաքային համայնքի 65-ամյա Սեյրան Սարգսյանի դին՝ ադրբեջանական կողմը ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջնորդությամբ, այսօր ժամը 17։00-ի սահմաններում Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա-Շեխեր համայնքների խաչմերուկում փոխանցել է ԱԻ պետական ծառայությանը: յս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
Փրկարարները՝ ծառայության տնօրեն Մեխակ Արզումանյանի գլխավորությամբ, Արցախի խաղաղ բնակչի մարմինը տեղափոխել են և հանձնել հարազատներին:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ դեկտեմբերի 3-ին, ժամը 13:00-ի սահմաններում ադրբեջանցի զինվորականները մուտք են գործել Մարտունու շրջանի վարչական տարածքի հարևանությամբ տեղակայված չեզոք գոտի և բռնություն գործադրել անասնապահությամբ զբաղվող 65-ամյա Սեյրան Սարգսյանին, այնուհետև սպանել նրան:

Азербайджанская сторона передало тело убитого мирного жителя
Тело 65-летнего жителя арцахского города Чартар Сейрана Саркисяна, убитого накануне азербайджанскими военными, было передано сегодня около 17:00 сотрудникам Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах, передает Armradio.am.
Тело было передано на перекрестке общин Кармир шука — Шехер в Мартунинском районе при посредничестве российских миротворцев сотрудникам Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Мехаком Арзуманяном. Спасатели перевезли тело покойного и передали его родственникам.
Накнуне,3 декабря, около 13:00 азербайджанские военные вошли в нейтральную зону вблизи административной территории Мартунинского района и применили насилие в отношении 65-летнего Сейрана Саркисяна, после чего убили его.