ԱՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է ՀՀ «Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցության ներկայացուցիչներին
Դեկտեմբերի 3-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության «Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցության նախագահ Սուրեն Պետրոսյանին և կուսակցության անդամներին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են արտաքին քաղաքական օրակարգում առկա ուղղություններին, արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին, Արցախի առջև ծառացած ներկա իրողություններին և դրանց հաղթահարման եղանակներին վերաբերող հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող թեմաներին։
Երկուստեք կարևորվել է տարբեր ոլորտներում Արցախ-Հայաստան կապի ընդլայնումն ու փոխգործակցության ամրապնդումը։

David Babayan Received Representatives of Democratic Union Party of the Republic of Armenia
On December 3, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan received Chairman of the Democratic Union Party of the Republic of Armenia Souren Petrosyan and a group of the party’s members.
Issues related to the main directions on the foreign policy agenda, foreign policy priorities, challenges Artsakh faces and the ways to overcome them were discussed during the meeting.
The parties also touched upon issues related to the regional processes.
The sides noted the importance of expanding the Artsakh-Armenia relations and strengthening cooperation between the two Armenian states in various fields.