Քերոբյանն ու Մանտուրովը քննարկել են ՀՀ և ՌԴ երկաթուղային համակարգերը միացնելու հնարավորությունները
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը Ռուսաստանի արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի հետ քննարկել է երկու երկրների երկաթուղային համակարգերը միացնելու, Հայաստանում համատեղ արտադրություններ սկսելու հնարավորությունները։ Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի էջի գրառմամբ տեղեկացել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Նա հայտնել է, որ դեկտեմբերի 4-ին հյուրընկալվել է Expo 2020 Dubai-ում Ռուսաստանի տաղավարում՝ մեր գործընկերների հետ միասին տոնելու ցուցահանդեսում Ռուսաստանի Դաշնության ազգային օրերը:
«Միջոցառման ընթացքում առանձին հանդիպում եմ ունեցել ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի հետ։
Քննարկել ենք մեր երկրների երկաթուղային համակարգերը միացնելու, Հայաստանում համատեղ արտադրություններ սկսելու հնարավորությունները։ Անդրադարձել ենք Հայաստանի տնտեսության մրցունակության բարձրացմանն ուղղված այլ հարցերի եւս»,- ասվում է գրառման մեջ։

Керобян и Мантуров обсудили возможности соединения железнодорожных систем Армении и России
Министр экономики Республики Армения Ваан Керобян обсудил с министром промышленности Российской  Федерации Денисом Мантуровым возможности соединения железнодорожных систем двух наших стран и открытия совместных производств в Республике Армения.
Как передает "Арменпресс", об этом сообщил министр экономики РА Ваан Керобян в записи на своей странице в Facebook.
Он сообщил, что 4 декабря он  был принят в российском павильоне на выставке Expo 2020 Dubai, чтобы вместе с нашими партнерами отметить Национальный день Российской Федерации.
"В рамках мероприятия у меня была отдельная встреча с министром промышленности и торговли РФ Денисом Мантуровым.
Мы обсудили возможности соединения железнодорожных систем наших стран и открытия совместных производств в Армении.  Мы также затронули другие вопросы, направленные на повышение конкурентоспособности экономики Армении", - говорится в сообщении министра.