Զինվորի սպանության գործով ձերբակալվել է նրա ծառայակիցը
Ինչպես հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից, ՀՀ ՊՆ զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայողի կողմից նույն զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Սենիկ Աշոտի Արզումանյանին մահացու հրազենային, ու ևս երկու պարտադիր ժամկետային զինծառայողի հրազենային վիրավորում պատճառելու դեպքով հարուցված քրեական գործով դեկտեմբերի 11-ին ձերբակալվել է նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող։
Նա կասկածվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 6-րդ կետերով նախատեսված հանցագործություն կատարելու համար (սպանություն` շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով)։
Հիշեցնենք` դեկտեմբերի 10-ին, ժամը 19:30-ի սահմաններում, ՀՀ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում, նախնական տվյալներով` համածառայակցի կողմից արձակված կրակոցներից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Սենիկ Աշոտի Արզումանյանը (ծնվ. 2002թ։

По факту гибели солдата-срочника задержан его сослуживец
В Армении по факту гибели солдата-срочника Сеника Арзуманяна и ранения еще двоих военнослужащих задержан их сослуживец, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Отмечается, что 11 декабря военнослужащий N-ской части ВС Армении задержан по подозрению в нанесении смертельного огнестрельного ранения Сенику Арзуманяну, а также ранений еще двух своим сослуживцам.
Данные действия подпадают под статью 104 Уголовного кодекса Армении.
Напомним, 10 декабря в одной из воинских частей на южном направлении в результате стрельбы сослуживца смертельное огнестрельное ранение получил солдат-срочник Сеник Арзуманян. Ещё двое военнослужащих ранены, их жизни ничего не угрожает.