Հայրենիք վերադարձած 8 ռազմագերիներից 4-ը Շիրակի մարզից են
Փետրվարի 7-ին հայրենիք վերադարձած 8 ռազմագերիներից 4-ը Շիրակի մարզից են: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին Ֆեյսբուք« սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Շիրակի մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանը:
«Գերեվարված ութ մեր հայրենակից վերադարձվել է Հայաստան: Օդանավը քիչ առաջ վայրէջք կատարեց: Քիչ հետո տղաները կանցնեն բժշկական հետազոտություն եւ կապ կհաստատեմ նաև ընտանիքի անդամների հետ: Վերադարձածներից 4-ը Շիրակի մարզից են՝ Թարզյան Սարգիս, Գալոյան Գուրգեն, Կյուրեղյան Գրիգոր, Մալոյան Վաղարշակ»,- նշված է գրառման մեջ:
Մարզպետը գերիների վերադարձի հարցում գործուն աջակցություն ցուցաբերելու համար շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին, ինչպես նաեւ՝ հայաստանյան գերատեսչություններին և միջազգային գործընկերներին:

4 из 8 военнопленных, возвращенных на родину, из Ширакской области
Четверо из восьми военнопленных, возвращенных на родину 7 февраля, из Ширакской области. Как сообщает "Арменпресс", об этом на своей странице в Facebook написала губернатор Ширака Назели Багдасарян.
"Восемь наших пленных соотечественников возвращены в Армению. Самолет только что приземлился. В ближайшее время ребята пройдут медицинское обследование, я буду на связи с членами их семей. Четверо ребят из Ширакской области: Саргис Тарзян, Гурген Галоян, Григор Кюрегян и Вагаршак Малоян".
Губернатор поблагодарила президента Франции Эммануэля Макрона, президента Европейского совета Шарля Мишеля, а также власти Армении и международных партнеров за активное содействие в деле возвращения пленных.