Հայրենիք վերադարձած 8 ռազմագերիներից 4-ը Շիրակի մարզից են
Փետրվարի 7-ին հայրենիք վերադարձած 8 ռազմագերիներից 4-ը Շիրակի մարզից են: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին Ֆեյսբուք« սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Շիրակի մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանը:
«Գերեվարված ութ մեր հայրենակից վերադարձվել է Հայաստան: Օդանավը քիչ առաջ վայրէջք կատարեց: Քիչ հետո տղաները կանցնեն բժշկական հետազոտություն եւ կապ կհաստատեմ նաև ընտանիքի անդամների հետ: Վերադարձածներից 4-ը Շիրակի մարզից են՝ Թարզյան Սարգիս, Գալոյան Գուրգեն, Կյուրեղյան Գրիգոր, Մալոյան Վաղարշակ»,- նշված է գրառման մեջ:
Մարզպետը գերիների վերադարձի հարցում գործուն աջակցություն ցուցաբերելու համար շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին և Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին, ինչպես նաեւ՝ հայաստանյան գերատեսչություններին և միջազգային գործընկերներին:

4 of 8 Repatriated POWs are from Shirak
4 of the 8 Armenian prisoners of war who returned home are from Shirak province, the Governor of Shirak Nazeli Baghdasaryan said in a statement, Armenpress reports.
They will undergo medical examination shortly, she added.
"Four of the repatriated POWs are from Shirak Province: Tarzyan Sargis, Galoyan Gurgen, Kyureghyan Grigor, Maloyan Vagharshak," Baghdasaryan said. She said she will soon contact their families.
The Governor thanked the President of France Emmanuel Macron and the President of the European Council Charles Michel, as well as Armenian governmental agencies and international partners for the support in repatriating the POWs.