ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը հանդիպել է Շտեֆան Կլոյցլիի հետ
Հայաստանը հետաքրքրված է Շվեյցարիայի հետ բոլոր բնագավառներում հարաբերությունների հետագա զարգացմամբ եւ համագործակցությամբ: Այս մասին ապրիլի 4-ին ասել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը ՀՀ-ում Շվեյցարիայի Համադաշնության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Շտեֆան Կլոյցլիի հետ հանդիպման ժամանակ:
Շտեֆան Կլոյցլին իր հերթին նշել է, որ Շվեյցարիան պատրաստ է աջակցել Հայաստանին բարեփոխումների գործընթացում:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:
Զրուցակիցները խոսել են երկու երկրների խորհրդարանների բարեկամական խմբերի արդյունավետ համագործակցության մասին, անհրաժեշտ համարել օրենսդիրների ակտիվ շփումներն ու փորձի փոխանակումը:
Քննարկվել են նաեւ Հայաստանի եւ Շվեյցարիայի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ նախատեսվող միջոցառումները:

Армения придает большое значение эффективному сотрудничеству со Швейцарией: вице- спикер Рубинян
Вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 4 апреля на встрече с временным поверенным в делах посольства Швейцарской Конфедерации в Армении Штефаном Клойцли заявил: "Армения заинтересована в дальнейшем развитии отношений и сотрудничества со Швейцарией во всех сферах".
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, Штефан Клойцли в свою очередь отметил, что Швейцария готова помочь Армении в процессе реформ.
На встрече затронут процесс нормализации армяно-турецких отношений.
Собеседники коснулись эффективного сотрудничества парламентских групп дружбы двух стран, считая необходимыми активные контакты законодателей и обмен опытом.
Обсуждены также мероприятия, намечаемые к 30-летию установления дипломатических отношений между Арменией и Швейцарией.