Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԱՄՆ Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի նախագահի հետ
Մայիսի 3-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում Վաշինգտոնում հանդիպում է ունեցել  Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի (NDI) նախագահ Դերեկ Միտչելի հետ։
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել 1994 թվականից ի վեր հաստատված համագործակցության շրջանակներում իրականացված համատեղ ծրագրերի արդյունավետությունը։
Արարատ Միրզոյանը կարևորել է Ազգային ժողովրդավարական ինստիտուտի գրասենյակի վերաբացումը Հայաստանում 2018 թվականի Թավշյա հեղափոխությունից հետո։ Նախարարը վերահաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը ժողովրդավարության խթանմանը, օրենքի գերակայության ամրապնդմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին՝ ընդգծելով, որ ՀՀ իշխանությունների կողմից իրականացվող բարեփոխումները միտված են պետական մարմինների գործունեության թափանցիկության ու հաշվետվողականության բարձրացմանը։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստանում Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի կողմից իրականացվող ծրագրերի շուրջ, որոնք ուղղված են կանանց և երիտասարդների քաղաքական մասնակցության բարձրացմանը և քաղաքական կուսակցությունների ինստիտուցիոնալ զարգացմանը։

Armenian FM Meets with President of National Democratic Institute in Washington D.C.
On May 3, within the framework of his working visit to the United States, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan held a meeting with Derek Mitchell, the President of the National Democratic Institute (NDI) in Washington.
The interlocutors commended the effectiveness of the joint programs implemented within the framework of the cooperation established since 1994.
Ararat Mirzoyan highlighted the importance of reopening the office of the National Democratic Institute in Armenia after the 2018 Velvet Revolution. The Minister reiterated Armenia's commitment to the promotion of democracy, strengthening the rule of law, and the fight against corruption, emphasizing that the reforms implemented by the Armenian authorities are aimed at increasing the transparency and accountability of the state bodies.
The sides exchanged views on the programs implemented by the National Democratic Institute in Armenia, aimed at increasing the political participation of women and youth, as well as the institutional development of political parties.